
Oppmøte
Starttid
17. nov.
16:00
Sluttid
17. nov.
19:00
Sted
Digitalt
Ukedag
tirsdag
Kurs med Kantega
Visualisering av data i kart med Leaflet
Kartografiens historie går flere tusen år tilbake i tid. Kart er en veldig effektiv måte å vise stedbundet informasjon på, og med smarttelefoner har bruken av kart i hverdagen eksplodert. Mange av oss har i løpet av de siste ukene klikket oss inn på et USA-kart farget i rødt og blått for å se hvordan valget gikk i ulike stater.
I dette kurset vil dere få en innføring i å visualisere informasjon i kart i nettleseren. Vi bruker JavaScript-biblioteket Leaflet. Kurset er bygd opp av en rekke praktiske oppgaver, der dere underveis må rette opp feil og mangler i en JavaScript-fil, for å få applikasjonen til å fungere som forventet.
Kurset gjennomføres digitalt, med flere veiledere fra Kantega. Det er en fordel om du behersker grunnleggende webteknologi og har litt erfaring med JavaScript. Du trenger ikke installere noe på forhånd, så lenge du har en nettleser og en teksteditor. Kantega vil dekke servering gjennom Foodora.
NB! Kantega holdt et kurs for Online om Leaflet for knapt to år siden, så hvis du deltok på det forrige kurset vil det bli en del repetisjon.
Om Kantega
Kantega er et IT-selskap med rundt 165 medarbeidere, i Oslo, Trondheim og Bergen. Vi eier vårt eget selskap. Det gjør noe med oss og forholdet til kundene våre og løsningene vi lager: Fantastiske IT-løsninger, de som forbedrer livene til hver av oss. Vi har kontorer i Trondheim, Oslo og Bergen. https://www.kantega.no/
Sjekk gjerne ut disse videoene:
Påmelding
Dette er ikke et påmeldingsarrangement.